Atopik Ciltler İçin Hangi Medikal Ürünler Kullanılabilir?

Atopik Ciltler İçin Hangi Medikal Ürünler Kullanılabilir?

Cilt bakımı kadınlar için son derece önemlidir. Özellikle yaş ilerledikçe ciltte sarkmalar olduğu gibi aynı zamanda kırışmalar oluşmakta bunun yanında cildin lekeleri de artmaktadır. Dolayısıyla etkili bir cilt bakımı pek çok sorunu ortadan kaldıracak ve cildin daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Atopik ciltler için pek çok farklı medikal ürünler üretilmektedir. Bunlar arasından seçim yaparken hangi ürünün cildinizin tipine daha uygun olduğunu bilmeli ve ona göre seçim yapmalısınız. Aynı zamanda cildinizin niteliği hakkında fikir sahibi olmanız da son derece önemlidir. Dolayısıyla medikal ürünleri değerlendirirken bu bilinçle hareket etmek gerekecektir.

Bioderma Atoderm PP Foaming 2’li Gel pek çok kişinin kullandığı medikal ürünler listesinde ilk sıralarda bulunan bir üründür. Söz konusu ürün 500 ml miktarındadır. Ürün hem çok kuru hem de atopik olan ciltler için kullanılmaktadır. Hem temizleme, hem yatıştırma hem de nemlendirme özellikleri bulunan ürün bakım jeli olarak son derece kullanışlıdır. Bioderma tarafından patentli olan söz konusu ürün D.A.F. kompleksi ile de zenginleştirilmiştir. Ciltlerde düşük tolerans seviyesini arttıran bu ürün hem bakır sülfat hem de çinko sülfat gibi arındırıcı aktif bileşenler içermektedir. Bu bileşenler sayesinde hem cildi temizlemesi söz konusudur hem de cildi tahriş edebilecek ajanların oluşumunu önleyecektir. Dolayısıyla medikal ürünler arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri olması tesadüf değildir.

Nemli olan cilde hem sabah hem de akşam saatlerinde günde iki kez uygulanması gereken bu ürün hafif masaj eşliğinde uygulanmalıdır. Uygulandıktan sonra da hafif bir şekilde masaj yapılması gerekecektir. Bioderma tarafından üretilmiş olması bu ürünü daha çok tercih edilen medikal ürünler arasında ilk sıralara koymuştur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir