Kalp Hastalığı Belirtileri Hakkındaki Gerçekler

‘Kalp hastalığı’ süreci, kalbe veya vücudun herhangi bir kısmına bağlı çeşitli hastalıkları içerebilir. Kalp hastalığının ana ve önde gelen nedeni kötü bir yaşam tarzı, yüksek tansiyon, hipertansiyon, diyabet, obezite, sigara içme, içme ve çok az egzersiz için yatkınlıktır. Kötü bir yaşam tarzı yüksek tansiyona yol açar ve ayrıca vücudun kan damarları daralmışsa kalp hastalığı ve arteriyel tıkanma riskini artıracaktır. Bu yazıda kalp hastalığınızın semptomlarını çevreleyen gerçekleri tartışacağız.

Kalp Rahatsızlıkları

Kalp krizi, kalpte bir anormallik olduğunda meydana gelir. Bu anormal kalp rahatsızlığı zamanında tespit edilmezse, ölümcül bir duruma yol açabilir. Bu durumda, vücut vücutta bir anormallik algılar ve atmayı durdurur, ki bu kişi için çok tehlikelidir. Bazen kalp yetmezliği kalp krizine veya ölümle sonuçlanan ciddi bir kalp krizine yol açabilir. Kalp krizinin birçok belirtisi vardır ve dikkat etmeniz gereken belirtiler göğüste ağrı, baş dönmesi, nefes darlığı, bayılma veya baş dönmesi hissi, halsizlik, hissizlik ve ekstremitelerde soğuk hissi içerir. Bu semptomlar herkes tarafından ciddiye alınmalıdır, çünkü ağrı daha ciddi bir duruma yükselebilir.

Kalp hastalığının bir başka nedeni, anjina pektoris ve koroner tromboz gibi çeşitli durumlar için geniş bir terim olan koroner arter hastalığıdır. Bu durum, koroner arterlere kan akışı bozulduğunda ortaya çıkar. Kan temini bozulduğunda, kan, ihtiyaç duyan kaslara oksijen ve besin sağlamak için kalbe ulaşmak için daha uzun mesafeler kat etmek zorunda kalacaktır. Kalpteki arterler, tüm vücuda oksijen ve besin maddelerinin verilmesi için gereklidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir