Kaşıntı Hakkında Bilgiler

Deri hastalıkları ırkımız arasında çok yaygındır. Ancak, hayatınız için çok ölümcül olabilirler. Cilt hastalıklarının neler olduğunu bize bildirin.

Sadece kadınların değil erkeklerin de cilt enfeksiyonlarından muzdarip olduğunu biliyor musunuz? Bu doğrudur çünkü cilt çok hassas bir deriden oluşur. Çevresindeki her türlü zararlı elementi emme yeteneğine sahiptir. Dahası, hava, gıda, su ve diğer faktörler gibi her türlü kimyasal maddeye maruz kalır.

Tüm bu kimyasal maddeler cildi bir şekilde etkiler. Sorun, iltihaplanmaya ve diğer cilt bozukluklarına yol açmasıdır. Bu nedenle, cilt cilt hastalıklarına karşı son derece savunmasız hale gelir.

Cildimizin doğası onu her türlü iç ve dış faktöre eğilimli hale getirir. Böylece bakteri ve mikroorganizmalar için büyük bir hedef haline gelir. Cilt döküntüleri, akne, selülit, çatlaklar, yaşlılık lekeleri ve çok daha fazlasına neden olurlar.

İnsan vücudu aslında bunların etkilerine karşı mükemmel bir sistem içerir. Vücudumuz bu hastalıklarla içsel olarak savaşabilme yeteneğine sahiptir. Hasar görmüş hücrelerinizi yeniden büyütebilecek kolajen üretme yeteneğine sahiptir.

Bununla birlikte, cilt bozuklukları cilde dışarıdan da saldırabilir. Bir çok insan, vücut tarafından üretilen ekstra yağ nedeniyle oluşan akneden etkilenir. Başka bir deyişle, çok fazla sebum cildin patlamasını sağlayacaktır.

Vücudun bu bakterilerle ve diğer parazitlerle savaşma yeteneği olmasına rağmen, vücudumuzda bulunan doğal bakteriler nedeniyle onlardan etkilenecektir. Bunlar akne ve diğer cilt hastalıklarının suçluları olacaktır. Aknenin nedenleri hakkında yeterli bilgiye sahipsek akneyi kontrol edebileceğiz.

Kaşıntının Sebepleri

Sivilce durumunda, insan ırkındaki enfeksiyon kaynağı öncelikle çok fazla sebum üretimidir. Doğru türde yüz yıkama, sabun ve temizleyiciler kullandığımızda kontrol edebileceğiz. Bununla birlikte, bakteriler hala mevcut olacaktır. Bu nedenle, doğru türde yüz yıkama ve sabun kullanmak önemlidir.

Yanlış türde sabun, sabun suyu veya sabun ve su kullanmak, cilde enfeksiyon kaynağı ve aşırı doğal bakteri üretimi olabilir. Ayrıca, çok sık yıkama, cilt için daha fazla soruna yol açacaktır. Cildin kuruması ve yenilenmesi için belirli bir zamana ihtiyacı vardır.

Çevrede çok fazla çevre kirliliği varsa, vücuttaki doğal bakterilerin sayısı artacaktır. Aslında, vücudu daha fazla enfeksiyondan korumak için bu bakterileri üretmeye devam edecektir. Bu nedenle, cilt hastalıklarından kaçınmak için bu faktörleri en aza indirmeliyiz.

Kurban olabileceğimiz cilt hastalıklarından bir diğeri de güneş. Bu bizim doğal düşmanımız. Kendimizi olabildiğince korumalıyız. Bizi güneşin zararlı ışınlarından koruyacak birçok kozmetik, güneş koruyucu ve şapka var.

Ancak güneşli bir yerdeyken insan ırkının düşmanı olmayı durduramayız. Güneyde yaşadığımızda bunu yapmanın bir yolu yok. Bu nedenle, iyi sağlık alışkanlıklarımıza devam etmeli ve bol miktarda egzersiz yapmalıyız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir