Kombine Plastik Cerrahi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kombine Plastik Cerrahi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Plastik cerrahi, fiziksel görünümünüzü iyileştirmenin iyi bilinen ve yaygın olarak kabul gören bir yolu haline geldi. Her prosedür için teknoloji ve beceri, son birkaç yılda büyük ölçüde gelişti ve her zaman yeni eğilimler ortaya çıkıyor. En son trendlerden biri, hastaların aynı anda birden fazla prosedür yaptırmayı tercih ettiği kombine plastik cerrahidir.
Kombine plastik cerrahi, bir seferde yalnızca bir bölüm yerine, vücudunuzun tüm bir alanını aynı anda düzeltmenize olanak tanır. Bir hasta yüz germe ve göz germe veya göğüs büyütme ve karın germe ameliyatı yaptırabilir. Cerrah aynı ameliyatta birden fazla işlem yapar, böylece tüm vücudunuzu bir ameliyatla istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz.
Kombine Cerrahisinin Olumsuz Yönleri Var mı?
Evet, dezavantajları var. Hangi prosedürleri uyguladığınıza bağlı olarak, anestezi altında geçirdiğiniz süreyi artırıyor ve daha büyük iyileşme sorunlarıyla uğraşıyor olabilirsiniz. Anestezi altında ne kadar uzun süre geçirirseniz, riskleriniz o kadar artar. Ayrıca, vücudunuzun bu ameliyattan sonra daha çok iyileşmeye ihtiyacı olacağından iyileşme süresi daha da artacaktır.
Bu olumsuzluklar biraz endişe verici görünse de, cerrahınızın bu koşullara hazırlıklı olacağından emin olabilirsiniz. Plastik cerrahlar genellikle iyi durumda olduklarından emin olmak ve sizi izleyecek eğitimli bir anestezi uzmanına sahip olmak için anestezi altındayken hastaları üzerinde testler yaparlar. Ayrıca, kurtarma süresi boyunca yaşadığınız herhangi bir sorunla başa çıkmanıza yardımcı olacak ayrıntılı bir kurtarma planı da oluşturacaklardır.
Yaygın Olarak Kombine Prosedürler nelerdir?
Yüz gerdirme / Göz gerdirme
Kaş kaldırma / Yüz germe
Yüz germe / Yağ transferleri
Göz gerdirme / Dermal Dolgu Maddeleri (Botox, Juvederm vb.)
Çene Büyütme / Rinoplasti
Göğüs büyütme / Göğüs dikleştirme
Karın germe / Uyluk germe
Karın germe / Liposuction
Bunlar en yaygın olanlardır, ancak prosedürler için iyi bir aday olduğunuz sürece kombineler pratik olarak sınırsızdır.

Hangi Ameliyatların Beni Hedefime Getireceğini Nasıl Öğrenebilirim?
Hangi ameliyatlara ihtiyacınız olduğunu belirlemenin en iyi yolu, bunu sizin için başkasının yapmasına izin vermektir! Çok çeşitli prosedürlerde uzman olan bir plastik cerrah ile bir hasta konsültasyonu planlayarak başlayın. Konsültasyonunuz sırasında cerrah, iyileştirmek istediğiniz alanı değerlendirecek, sizinle ilgili bazı temel sağlık bilgilerini alacak, istediğiniz sonuçları tartışacak ve ardından size ve vücudunuza özel kapsamlı bir cerrahi plan ortaya çıkaracaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir